Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsmet İnönü'nün Elinde ABD Bayrağı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarında İsmet İnönü hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında İsmet İnönü'nün elinde Türk Bayrağı yerinde ABD bayrağının olduğunu ifade etti.

GÜNDEM 07.10.2018, 17:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsmet İnönü'nün Elinde ABD Bayrağı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam kampının kapanışında çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında İsmet İnönü hakkında çeşitli eleştirilerde bulundu.

İSMET İNÖNÜ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsmet İnönü'nün elinde ABD bayrağıyla bir fotoğrafını gösterdi. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan İsmet İnönü'nün elinde Türk bayrağı değil ABD bayrağı taşıdığını ifade ederek geçmişlerinin hep böyle olduğunu vurguladı. 

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İşte görüyorsunuz, elindeki bayrak dikkat edin Türk bayrağı değil. Elindeki bayrak Amerika. Bu da İnönü. Bunların geçmişi hep böyle. Dün neydi ki bugün ne olacak? Yaptıkları iş bu. Bunu elinde niye taşıyor? Bu bir teşekkürname, bunun için taşıyor. Şu anda güneyimizde Amerika'nın kokartlı komandoları kimlerle yan yana? Teröristlerle. Kim o teröristler? PYD, YPG, PKK. Onlarla kol kola, el ele, omuz omuza. Peki bunlar kiminle kol kola? Bunlarda yine CHP'yle HDP'yle kol kola. Bunlara karşı şu anda mücadeleyi veren kim, benim Mehmet'im. Mehmetçik'imizi bu noktada istismar edenler kim? Yine CHP, yine HDP. 8 şehidimizin olduğunda bunun sorumlusu kimler, PKK değil mi? Peki onun perde arkasında kimler, işte bu HDP değil mi, CHP değil mi? Bunların en ufak bir rahatsızlığını duyduk mu, duyuyor muyuz? Yok. Sadece dostlar alışverişte görsün kabilinden gelirler bir cenaze merasiminde görünürler veya eve bir ziyaret yaparlar, bununla da 'Bu işi paketledik, hallettik' derler." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)