Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşsizlik Var, Olabilir ! Her Üniversite Bitirenin İş Sahibi Olması Diye Bir Şey Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreninde çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan işsizlik hakkında değerlendirmelerde bulunarak işsizliğin olabileceğini her üniversite bitirenin iş sahibi olması diye bir şeyin olmadığını belirtti.

GÜNDEM 18.09.2019, 12:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşsizlik Var, Olabilir ! Her Üniversite Bitirenin İş Sahibi Olması Diye Bir Şey Yok

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni akademik yıl açılışında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Cumhrubaşkanı Erdoğan açıklamalarında vakıf üniversitelerinin ticari kurumlar haline geldiğini belirterek şöyle dedi:

"Adı vakıf ama vakıf olmaktan çıkmışlar, tamamen ticari çalışıyorlar." dedi. Erdoğan, "Bizim vakıf üniversitelerinin patronları kendi ceb-i hümayûnlarından değil orayı doldurmak için gayret ediyorlar"

İŞSİZLİK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buradaki açıklamalarında işsizlik hakkında değerlendirmelerde bulundu. İşsizliğin olabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her üniversite bitirenin iş sahibi olması diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Almanya'da yüksek öğrenim öğrenci sayısı 3 milyon, bizde 8 milyon. Efendim işsizlik var, olabilir. Her üniversite bitirenin iş sahibi olması diye bir şey yok."

"En büyük adaletsizlik, eğitim adaletsizliğidir. Göreve geldiğimizden beri tüm evlatlarımıza mümkün olan en iyi imkânları sağlamanın gayretinde olduk."

Yorumlar (38)
Ahey 1 ay önce
Madem öyle yalakalar da işsiz kalsın
Mustafa 1 ay önce
Doğru demiş ama bişey var okumasini yazmasını bilmeyen insanlar da var devlet altında 4 bin lira maaş alıyor partiye kayıtlı olduğu icin
İSMAİl 1 ay önce
Kamu kurumlarında belediyelerde bir sürü okumamış kişi torpille çalışıyor üniversite bitirdim iş bulamadım KPSS ye girdim işe giremedim yaşım oldu 30 ne evleneldik ne birşey hakkımızı kim yiyorsa Allah onu bildiği gibi yapsın
Talha 1 ay önce
Allah sizi bildigi gibi yapsin Allah ıslah etsin
Azra 1 ay önce
Böyle saçmalık olamaz neden üniversite açıp okutmaya teçvik editosunuz peki? Okuyoruz ama mesleğimizin hakkınu alamıyoruz. Torpili olanlara neden ses çıkarılmıyor biz boşuna mı okuduk böyle saçma bir konuşma olamaz. KPSS yi kaldırın herkes de serbestçe kendi mesleğini yapsın.
şevki 1 ay önce
ama sana ve çocuklarına var çagır cocuklarını otursun yanına senın eline baksın senini nüfuzunu kullanmasınlar göreyim 2001 yılında elazığ istasyon meydanında bunları konuşmuyordun elinde simit ile otobüsün üzerine çıktığını alyansını halka gösterdiğini hiç unutmuyorum o gün gözümün önünde bilim gibi gidip geliyor
Milllet 1 ay önce
Aslında maaşa da gerek yok devlet ekmek atsın kamyonlarla aç kalmasınlar yeter
Basak 1 ay önce
Yazıklar olsun Sen böyle dersen diğerleri milleti ezmeye işsizlik büyümeye başlar bile
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın