Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapsamlı Değişiklik Şart!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda bir konuşma yaparak önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapsamlı Değişiklik Şart!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Rize İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında 2019 seçimlerine yönelik AK Parti teşkilatında kapsamlı bir değişikliğin şart olduğunu vurguladı. 

''KAPSAMLI BİR DEĞİŞİKLİK ŞART''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de yapmış olduğu açıklamalarında 2019 mahalli seçimlerinde önemli bir başarı elde etmeleri gerektiğini ifade ederek bu seçimlerden alınacak başarıyla 2019 başkanlık seçimlerinde daha güçlü kılmaları gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının detayları şu şekilde, ''Başarı çıtasını yüzde 50'nin üzerine çıkartmaya ihtiyacımız yoktu. Biz kendimiz için değil ülkemiz için doğru olanı yaptık. Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde çok iyi bir netice almamız gerekiyor ki, 2019 Kasım'ındaki inşallah parlamento ve başkanlık sisteminde çok daha güçlü kılalım. Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için önümüze psikolojik bir bariyer çıkarılabilir. Asıl imtihanımız 2019 seçimleri olacak. Yüzde 50'nin üzerinde oy almanın ne kadar zor olduğunu referandumda ve bir önceki seçimlerinde gördük. Bu tablo AK Parti olarak 2019'a çok sıkı bir şekilde hazırlanmamız gerektiğini söylüyor. Teşkilatlarımızdaki metal yorgunluğunu çeşitli defalar gündeme getirdim. Teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız. Genel başkan olarak bu konuda kararlıyım.''

''YETERLİ OLAN GÖNÜLLERİ KAZANMAK''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılında gerçekleştirilecek olan mahalli seçimlerde aday olacak AK Partili üyelere yönelikte değerlendirmelerde bulunarak koltuklara getirilen isimlerin önemli olmadığını getirilecek kişilerin halka olan iletişimin önemli olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair, ''Belde seçimlerinden başladık, şimdi ilçe ve il seçimleri var. Koltuklara getireceğimiz arkadaşlarımızın isimleri değil, o isimlerin halkla iletişimi nasıl? Aslolan bu. Dün il teşkilatımızla daraltılmış toplantıda ifade ettim. Şimdi devleti biz yönetiyoruz. Hükümetimiz, ben de Cumhurbaşkanı olarak elele bir gayretin içindeyiz. Ancak bir şeyi unutmayalım. İstediğimiz kadar yol, havalimanları yapalım. Enerjide rekor kıralım. Eğitim, sağlık, adalet, eğitimde bu yatırımları Cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidar yapmadı. Peki yeterli mi? Bunların hepsi gerekli ama yeterli olan gönülleri kazanmak.'' ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net  - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 08:45
YORUM EKLE