Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar Bizden 7 tane Şehit Aldı, Biz Onlardan 700 Tane Terörist Öldüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 askerimizin şehit olduğu olaya dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuya dair çok sert ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

GÜNDEM 04.10.2018, 19:02 04.10.2018, 19:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar Bizden 7 tane Şehit Aldı, Biz Onlardan 700 Tane Terörist Öldüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forumu'nun kapanışında bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında gündemin önemli başlıkları hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Batman'da yaşanan hain saldırıya değindi. 

EYT patlaması sonucu 7 askerimizin şehit olduğu olaya yönelik çok sert ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

''700 TANE TERÖRİST ÖLDÜRECEĞİZ''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman'da sabah saatlerinde yaşanan acı olaya ilişkin yapmış olduğu konuşmasında bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin bunun hesabını vereceklerini ifade ederek ''Afganistan'da bombalamalar duruyor mu? Durmuyor. Terör örgütleri hâlâ icraatlarına devam ediyor. Oralardaki yönetimlerin güçlendirilmesi lazım ki onlar da terörle mücadeleyi daha rahat yapabilsinler. Yoksa işler öyle kolay değil, zor. Bizim terör noktasında mücadele kabiliyetimiz var. Bugün bizim 7 tane şehidimiz var. 7 Mehmedimiz bizim şehit oldu. Duracak mıyız, durmayacağız. Onlar bizden 7 şehit alacak, biz onlardan 700 tane teröristi öldüreceğiz, üzerine üzerine gideceğiz. Kesinlikle durmak yok. Terörün bedelini onlara ödeteceğiz ve bunda kararlıyız.'' açıklamasında bulundu. 

İDLİB KONUSUNA DAİR AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ayrıca İdlib konusuna da değindi. Bu konuda Türkiye'nin atmış olduğu adımlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile yapılan anlaşmanın önemine değindi ve şu ifadeleri kullandı. 

''İdlib bir Halep sürgün yeri haline gelmişti. 3.5 milyon insanın şehir ve kırsalda yaşayan bir yer haline geldi. İdlib Türkiye'ye komşuydu. Bu insanlar Türkiye'ye kaçmak zorunda olacaktı. Olan da buydu. Hatay'dan Türkiye'ye giriş çabasında olacaklardı. Yenileri de gelse kapımızı başkaları gibi kapayamazdık. Karşımızda insan var, ölümlerine seyirci mi kalacaktık. Soçi, Ankara ve Tahran zirveleri yaptık. Astana süreci başladı. Bu zirveler bize bazı tedbirlerin alınmasını tavsiye etti. Rusya, Türkiye, İran olarak çalışmaları başlattık. Bu zirvelerde çok güzel çalışmalar yapıldı. Rejimin Suriye'de İdlib'i bombalaması bizim çok Seri adım atmamızı gerektirdi.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)