Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu! Yeni tedbirler geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu! Yeni tedbirler geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı sonrasında gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında vatandaşların hala dikkatli davranmadığını belirterek yeni tedbirler almaya mecbur olduklarını ve alacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı ve yeni tedbirlerin sinyalini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında vatandaşların hala dikaktli davranmadıklarını yeni tedbirler almaya mecbur kaldıklarını ve alacaklarını ifade etti.

YENİ TEDBİRLER GELİYOR

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "Yeni tedbirler olacak mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Vaka sayılarının artması, vefatın bu noktada artması, bunlar şu anda bizim bu süreçteki en önemli üzüntü duyduğumuz tablodur. Özellikle maske, mesafe, bunlar bizim için çok çok önemli fakat buna dikkat edilmediği sürece, hele hele büyükşehirlerde bunun artarak devamı kaçınılmaz hale geliyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında vatandaşların kapalı mekanlarda hala dikkatli davranmadığını Sağlık Bakanlığının attığı adımlarla tedbirleri almaya mecbur olduklarını yeni tedbirler alacaklarını Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda bu tedbirlerin alınacağını ifade etti.

AŞI ÇALIŞMALARI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının devamı şöyle oldu:

"Aşıyla alakalı olarak da bizim kendi faaliyetlerimiz hızla ilerliyor. Aşı ithali noktasında görüşmelerimiz var. Sayın Putin'le yaptığım görüşmeler var. Çin Sağlık Bakanı ile Sağlık Bakanımın yaptığı görüşmeler var.

(Varlık Fonu toplantısı) Başkan benim, aldığımız kararları uyguluyoruz. Kanal İstanbul projesiyle ilgili yerli ve küresel yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Projenin mimari teknik boyutları hazır artık ihale safhasına geldi. Bu adımı en kısa sürede atarak İstanbul farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda farklı bir güce ulaşacaktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler