Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin Ne Zaman Görüşecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir görüşme yapacak. Peki görüşme ne zaman gerçekleşecek? Haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin Ne Zaman Görüşecek?

GÖRÜŞME 28 EYLÜL'DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye gelecek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile 28 Eylül Perşembe günü akşam yemeğinde bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Kentler ve İklim Değişikliği Özel Temsilcisi ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg tarafından New York Plaza Otel'de düzenlenen "Bloomberg Küresel İş Forumu"nda kendine yöneltilen soruları yanıtladı. 

TELEFON İLE GÖRÜŞECEKLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile pazartesi günü telefon ile görüşeceklerini belirtti ve "Perşembe günü bir akşam yemeği yiyeceğiz beraber. Suriye'de ne oluyor ne bitiyor bunları konuşacağız." açıklamasını yaptı.

S-400 HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ DE GÖRÜŞÜLECEK

Suriye'de yaşanan gelişmeler olmak üzere Türkiye'nin Rusya'dan satın almayı planladığı S-400 hava savunma sistemleri konusunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında görüşülecek konulardan biri olacak.

8 TEMMUZ'DA GÖRÜŞME YAPILMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında 8 Temmuz'da Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Geçekleştirilen görüşme yaklaşık 1 saat sürmüştü. Görüşmede 2 lider G20'de Suriye ve Irak kapsamında bölgede yaşananları ele almıştı. 

Görüşme sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Görüşmemizi bu bakımdan da çok önemsiyorum. Beklentiler yüksek, tabii özellikle aramızdaki bu ilişkilerin ikili ilişkilerle de güçlendirilmiş olması hakikaten her iki ülke halkına da örnek olarak fayda sağlıyor." demişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise "Suriye krizinin çözümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli çabaları var. Türkiye'nin rolü sayesinde Suriye'deki durum daha iyiye giderken, terörle mücadelede önemli bir mesafe katedildi." ifadelerini kullanmıştı.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE