banner731

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yapılan Değişiklikler Eğitimi Yap-Boz Tahtasına Çevirmek Değildir

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim çalışanları ile iftar programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan eğitim ve öğretim sistemiyle alakalı olarak 302 binin üzerinde yeni derslik açtıklarını belirterek eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını belirtti ve "yapılan değişiklikler eğitimi yap-boz tahtasına çevirmek değildir" dedi.

GÜNDEM 22.05.2019, 22:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yapılan Değişiklikler Eğitimi Yap-Boz Tahtasına Çevirmek Değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

- Son 17 yıldır eğitim ve öğretim en büyük önceliğimiz oldu. 302 binin üzerinde yeni derslik açtık.

- Meseleye objektif yaklaşan herkes eğitimde katedilen yol görüyor ve takdir ediyor.

- Sürekli muhasebemizi yapıyor ve tespit ettiğimiz eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Bunun adı vizyoner davranmaktır. Bu taktip edilip alkışlanacak bir tavırdır.

- Yapılan değişiklikler eğitimi yap-boz tahtasına çevirmek değildir. Çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamaktır.

- Artık daha büyük hamleler yapmak için elverişli zeminlere sahibiz. Eğitim reformu paketi çok önemli değişiklikleri içeriyor. Uzamlar fikirlerini dile getirecek, varsa eksiklikler giderilecektir.

- Yalan yanlış bilgilerle milletimizin aklını bulandırmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Ülkemizde ileriye doğru atılan her adımı baltalamaya çalışan ideolojik saplantılarının esiri bir yıkım ekibi bulunuyor.

- Eğitim gibi 82 milyonu ilgilendiren bir meseleyi ideolojik zemine çekmek, yapıcı olmak yerine yıkıcı olmak kimseye fayda sağlamaz.

- Bunlar her yeniliğe ve reforma saldırmayı maharet sanıyor. Biz size inanıyoruz. Sizinle bu reformu hayata geçireceğiz.

- Şiddeti içeren dizi, film ve sanal oyunlar gençlerimizin zihinsel kodlarını tahrip ediyor.

- Bizim kültürümüzde öğretmene el kalkmaz, eli öpülür.

Yorumlar (0)