Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yepyeni Bir Ulaşım Ağı Kurduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Başkentray'ın hizmete açılması nedeniyle düzenlenen törende açıklamalarda bulunarak; "Ankara'ya iftiharla anılacak bir banliyo hattı kazandırmış durumdayız. Kayaş'tan Sincan'a 49 dakikada gidilmesin olanak sağladık. İlk başta 15 dakikada bir seferi olacak trenlerin zamanla 5 dakikaya kadar indirebileceğiz" dedi.

GÜNDEM 12.04.2018, 12:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yepyeni Bir Ulaşım Ağı Kurduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Başkentray'ın hizmete açılması nedeniyle düzenlenen törene katılarak orada açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Ankara'lılara metro konforunda hizmet sunacak Başkentray'ın ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Kayaş ile Sincan arasında çalışacak Başkentray'ı kullanacak tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. Üçüncü bir banliyo hattımız hayata geçti. Ankara'nın pek çok altyapısıyla beraber şehrin iki ucu bu hatla birleşmekteydi. Bizler modern ulaşım ihtiyaçları konusunda yepyeni bir ulaşım ağı kurmuş durumdayız.

İftiharla anılacak banliyo hattını hazırladık. Kayaş'tan Sincan'a 49 dakikada seyahat edilmesi sağlanacak. Eryaman gar mesafeside kısalmakta. İlk başta 15 dakikada bir olacak trenlerin seferleri zaman içerisinde 5 dakikaya kadar indirilebilecek. Bu muhteşem katılım projemizin önemini bir kez daha ortaya koymakta.

Ankara'da şehircilik açısından çağ atlatmış durumdayız. Sokakları pislikten geçilmeyen Ankara'dan Başkent olan Ankara'ya ilerliyoruz. Bakın geldik demiyorum. Gelmekteyiz. Her yer pırıl pırıl olacak benim vatandaşlarımda burada konforlu bir hayat yaşayabilecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)