banner731

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesi Erbakan’dan flaş çağrı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesinde siyasi parti liderlerinden flaş çağrılar yükselmeye devam ediyor. Trump’ın Türkiye’den özür dilemedikçe Erdoğan’ın ABD ziyaretinin doğru olamayacağını savunan Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde bulunan PYD/PKK terör örgütlerine yapılan yardımları ve son olarak ABD meclisinde onaylanan sözle Ermeni Soykırımı tasarısını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Ziyaretinin Türkiye çıkarları ile bağdaşmayacağını söyledi.

GÜNDEM 10.11.2019, 14:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesi Erbakan’dan flaş çağrı!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım 2019’da ki ABD ziyaretini eleştirenler arasında oldu. “Trump, Cumhurbaşkanımızdan ve milletimizden özür dilemediği müddetçe, Cumhurbaşkanımızın ABD’ye ziyaret yapmasının asla uygun olmayacağını ve Türkiye’nin çıkarlarıyla bağdaşmayacağını altını çizerek ifade etmek isteriz” diyen Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ABD’nin Türkiye’ye olan yaklaşımlarını hatırlatarak flaş çağrıda bulundu.

ABD YILLARCA TERÖRİSTLERE DESTEK VERİYOR

Erbakan, Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD'ye gideceğini açıklaması sonrası Türkiye'nin ali çıkarları gereği bu ziyaretin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Müttefikimiz ABD'nin yıllarca Suriye'nin kuzeyindeki teröristleri eğitip binlerce TIR dolusu ağır silahla donattığını hatırlatan Erbakan, “ABD yönetimi bununla da kalmayıp, sözde Ermeni Soykırımı iftirasını yeniden gündeme taşıyarak Türkiye'yi zor durumda bırakmaya çalışmıştır” dedi.

BAŞKANIN TEHDİTLERİ HALA HAFIZALARDA

Trump'ın “Türkiye sözümüzden çıkacak olursa, ekonomisini mahvederiz” şeklindeki tehditkâr açıklamalarının da hafızalardaki tazeliğini koruduğunu belirten Erbakan, “Geçtiğimiz ay içerisinde, bizzat ABD'nin beslediği ve büyüttüğü terör unsurlarına karşı ülkemizi korumak, sınır güvenliğimizi temin etmek maksadıyla, Suriye'nin kuzeyinde TSK tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak ‘sözde stratejik ortağımız' ABD'nin Türkiye'ye karşı takındığı olumsuz tavrı da unutmamamız gerekir” diye konuştu.

Yorumlar (0)