Cumhurbaşkanılığı Sözcüsünden Önemli Rakka Açıklaması! Operasyon Yapılacak Mı?

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Rakka operasyonu hakkında yaptığı açıklamasında nihai bir kararın olmadığını ifade etti.

GÜNDEM 09.03.2017, 14:11
Cumhurbaşkanılığı Sözcüsünden Önemli Rakka Açıklaması! Operasyon Yapılacak Mı?

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bir süredir gündemde olan Rakka operasyonu hakkında bir açıklama yaptı. Kalın yaptığı açıklamasında "Şu an itibarıyla Rakka operasyonunun tam olarak nasıl, kiminle, hangi gruplarla yapılacağı konusunda verilmiş nihai bir karar yok. Bu değerlendirme ve müzakere süreci şu anda da devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın PKK'nın uzantısı olan PYD-YPG gibi terör örgütleri üzerinden DEAŞ'la mücadele etmeye çalışmak ancak kendi ayağınıza sıkmak olur" diyerek açıklamalarına şöyle devam etti;

"FARKLI GÖRÜŞÜN OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ"

"Açık söylüyorum, bugün Amerikan yönetimi içerisinde farklı görüşün olduğunu görüyoruz. Gelen açıklamalara baktığımız zaman da bunu çok net şekilde görmekteyiz. Bir tarafta 'Türkiye'nin hassasiyetlerini dikkate alalım' diyorlar ama öbür tarafta da PYD-YPG üzerinden yürütülen operasyonların devam ettirilmesi için bir çabanın devam ettiğini de görüyoruz."

"Biz bu mücadelede bütün müttefik ülkelerle beraber hareket ediyoruz, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. DEAŞ ile mücadelede en ön saflarda bulunan bir ülke olarak 2 bin küsur kilometrekarelik alanı nasıl temizlediysek, diğer bölgelerin de DEAŞ'tan temizlenmesi için bütün müttefiklerimizle iş birliğine hazırız. Ama bunu doğru aktörlerle, doğru gruplarla yapmak durumundayız." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)