Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Sonrası Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın toplantıda görüşülen konulara ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın yapmış olduğu açıklamalarında ekonomi, Suriye konusu ve gündeme dair konular hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 11.09.2018, 18:29 11.09.2018, 20:51
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Sonrası Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Gerçekleştirilen toplantı sonrası ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bir basın toplantısı düzenledi. 

İbrahim Kalın düzenlediği basın toplantısı kapsamında merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın yapmış olduğu açıklamalarında ekonomi, Suriye ve ikinci yüz günlük eylem planı hakkında değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaştı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN'DAN EKONOMİ DEĞERLENDİRMESİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın düzenlemiş olduğu basın toplantısında ekonominin büyümesine dikkat çekti. Son açıklanan büyüme rakamlarını değerlendiren İbrahim Kalın şu ifadeleri kullandı. "Türk ekonomisi uluslararası yatırımcılara güven veren bir ekonomi olarak yoluna devam etmektedir. Ekonomimiz dışarıdan gelen etkilere rağmen büyüdüğü görülüyor. Bilindiği gibi ekonomimiz 5,2 oranında büyüdü. Ekonomi ile ilgili bir panik havası yok. Bu türbülans olarak adlandırılan dönemi de aşacağımızı belirtmek isterim."

İKİNCİ YÜZ GÜNLÜK EYLEM PLANI

İbrahim Kalın açıklamalarında ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci yüz günlük eylem planının Kasım ayında açıklayacağını bildirdi.  "Pazartesi günü bütün güvenlik önlemlerini alacağız. Yeni döneme 60 bin temizlik, 20 bin sivil güvenlik görevlendirilecek. Öğrencilere yeni öğretim yılında başarılar diliyorum. Kasım ayı içerisinde ikinci 100 günlük icraat programı açıklanacak."

EYT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın toplantısı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusuna değindi. Konunun gündemde olmadığını ifade eden İbrahim Kalın "Bu konu bugün gündeme gelmedi. Hükümetin gündeminde de yok. Gündeme gelince bakılır. Bütçeye üreteceği maaliyeti dikkate almak lazım." ifadelerine yer verdi. 

TAHRAN ZİRVESİ

İran, Rusya ve Türkiye'nin katıldığı Tahran Zirvesi'nin canlı yayınlanması ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın şu açıklamalarda bulundu.

"Bizim beklemediğimiz şekilde zirve canlı yayınlandı. Bu da hayra vesile oldu. Cumhurbaşkanımızın gayretini tüm dünya görmüş oldu. İdlib'in Güney uçlarından itibaren süren saldırıları görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın bir ABD gazetesinde yazdığı yazıda olduğu gibi dünyanın elini taşın altına koyması lazım. İdlib'e yönelik saldırı sadece insani felakete yol açmaz. Yüzbinleri etkileyecek bir göç dalgası başka komplikasyonlara da yol açar. Göç dalgası Avrupa'yı da etkiler. İnsani duyarlılık gösteren tarafın Türkiye olduğu açık ve net. Beklentimiz tüm tarafların yapıcı katkı sunması."

ALMANYA ZİYARETİ

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği Almanya ziyaretine değindi.  "Cumhurbaşkanımız BM'nin ardından Almanya'da devlet ziyareti gerçekleştirecek. New York'tan doğrudan Almanya'ya geçecek. Almanya ile köklü ilişkilerimiz var. Güçlü bağlarımızın olduğu bir ülke. Avrupa'nın lider ülkelerinden biri. Bu ziyareti önemsiyoruz. Pozitif olarak gideceğiz. Alman mevkidaşlarımız da kapsamlı hazırlık yapıyor. İki ülke ilişkilerine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Cumartesi günü Cumhurbaşkanımı Azerbaycan'ı ziyaret edecek."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (29)
Rambo 11 ay önce
12,5 milyon emekliye ikramiye verilirken ,maliyet falan hic hesaplanmiyordu5 milyon multecinin maliyetine deginen yok,birakin elelamide kendi vatandasinizin sorununa bakin.
Faruk 11 ay önce
Belediye seçimlerini kaybedince gündeme gelir inşAllah
Halide 11 ay önce
Eyt daha fazla bekletilmemeli.Meclis açılır açılmaz yasa çıkarılmalı.Bu kadarı da olsun artık.Milletvekillleri konuyu savsaklamadan gündeme getirmeli.
Musti 11 ay önce
Eyt gündeminizde yok ve maliyeti ağırsa bu ayki maaşınızı bize hibe et o zaman bize derken herhalde 20 garibana yeter
Ilker 11 ay önce
Bugune kadar bu kadar harcama yapildi suriyeli istilasina ugradik secim gunu bizimde gundemimizde akp ye oy vermek olmayacak . Acilimi suriyesi sabir sabir biryere kadar yani bu insanlar zaten birkac seneye hakedecekler Hadi MHP
Savaş 11 ay önce
/40 düştünüz şimdi yerel seçimlerde kaça düşeceksiniz merak ediyom. Suriyelilere hertürlühak var kendivatandaşınız gündemde bile değil.
Yusuf 11 ay önce
Sayin kalin 1 senedir iş ariyorum çocumu okula yazdiramadim daha neyin hesabini yapiyorsunuz
Orhan 11 ay önce
Emeklilikte Avrupa örnek gösteriliyor maaşa gelince Afrika neala mezarda emeklilik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın