Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Gülen'in İadesi Hakkında Son Dakika Açıklamaları

Cumhurbaşkanlığı Sözücü Sn. İbrahim Kalın'dan Fetullah gülen'in iadesi hakkında son dakika açıklamaları geldi. FETÖ liderinin iadesi ile ilgili olarak ABD ile temasların sürdüğünü dile getiren Kalın...

GÜNDEM 23.07.2016, 15:45 23.07.2016, 15:48
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Gülen'in İadesi Hakkında Son Dakika Açıklamaları
İbrahim Kalın'dan Fethullah Gülen'in İadesi Hakkında Son Dakika Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Fethullah Gülen'in iadesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

İbrahim Kalın:" Fethullah Gülen'in iadesi ile ilgili belgeler iki kısım halinde ABD'ye ulaştırıldı. Dün elektronik ortamda ulaştırıldı. 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak tabi onlarda kendi incelemelerini yapacaklar. Biz sürekli iletişim halindeyiz. Umarım bu bağlamları bir bütün olarak görme imkanları olur. Bunun Türkiye açısından ne kadar önem arz ettiğini inşallah kavrarlar. Bu ülkenin güvenini tehlikeye atan istikrarlaştırılması için çaba sarf eden bu yapı ile ilgili olarak stratejik ortaklarımızdan yardım istememiz kadar doğal bir şey olamaz. FETÖ darbe girişimi ile ilgili olarak 70 tane savcı soruşturmayı yönetiyor. "

Gözaltındakilerin Durumu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gözaltındaki şüpheliler hakkında da "suç işlememiş olanlar mutlaka aklanacaktır, halkımız bu konuda da müsterih olsunlar." dedi.

Bu Adam ABD Vatandaşı Bile Değil

İbrahim Kalın terörist başının iadesi hakkında konuşmasına şu şekilde devam etti ; "Amerika'dan en büyük beklentimiz bu iadenin bir an önce gerçekleştirilmesi. Ben şunu sormak istiyorum amerikalı meslektaşlarımıza bu adam ABD vatandaşı bile değil neden bu kadar çıkmaza sürülüyor, neden bu kadar uzatılıyor anlam veremiyorum.

Gülen'in iadesi çok önemli bir adım olacaktır. Onun iadesi örgüt iadesinin çökertilmesi için çok önemli, sağa sola gizlenmiş bir çok kişi de var. Sadece Gülen'le ilgili değil, onun yanındaki ele başları içinde iade taleplerimiz olacak."

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (0)