Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kabine Toplantısı Sonrası EYT Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası hakkında açıklamalarda bulundu. İbrahim Kalın'ın Kabine Toplantısı sonrası değerlendirdiği konuya dair detayları sizlerle buluşturuyoruz.

GÜNDEM 03.10.2018, 19:51
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kabine Toplantısı Sonrası EYT Açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası konusu TBMM'nin açılmasının ardından yeniden gündeme gelmişti. 

Bu konuda MHP; CHP ve İYİ Parti Kanun Tekliflerini, Meclise sundular. HDP'de yapmış olduğu açıklamasında EYT Yasası için destek vereceğini açıklamıştı. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası hakkında yaşanan son gelişmeler bu şekilde olurken hükümetten konuya dair bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından değerlendirilen EYT Yasası hakkında yapılan açıklamalar şu şekilde,

İBRAHİM KALIN'NDAN EYT YASASI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı kapsamında hem gündeme dair konular hakkında açıklamalarda bulunan İbrahim Kalın hemde kendisine sorulan soruları yanıtladı. 

Bu çerçevede Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası konusunda kendisine yöneltilen soruya yanıt veren İbrahim Kalın, yasanın kabine gündeminde olmadığını ve Meclis'te değerlendirileceğini söyledi. İbrahim Kalın, EYT Yasası'na dair ifadelerinde ''Bu konu kabinenin gündeminde yok. Değerlendirmesi Meclis'te yapılır." açıklamasında bulundu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)