Cumhurbaşkanlığına Bağlı Kurullara ve Ofislere Personel Ataması Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yapmış olduğu açıklamasında cumhurbaşkanlığına bağlı kurul ve ofislere yakında zamanda personel alımı yapacağını açıkladı. İbrahim Kalın'ın konuya dair değerlendirmelerini siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

GÜNDEM 11.09.2018, 20:50
Cumhurbaşkanlığına Bağlı Kurullara ve Ofislere Personel Ataması Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının sona ermesinin ardından bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın önemli açıklamalarda bulundu. 

Basın toplantısında gündemin merak edilen konularına dair son gelişmeleri paylaşan İbrahim Kalın ayrıca basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi. 

İBRAHİM KALIN'DAN ATAMA AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası yapmış olduğu konuşmasında atama konusuna da değinen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın çok sayıda adayı yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. 

İbrahim Kalın yapmış olduğu açıklamasında, Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışacak kurullar ve ofislere atamaların yakın bir zamanda yapılacağı bilgisini verdi. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışmalarının büyük bir çoğunluğunu tamamladığını ifade eden İbrahim Kalın kısa bir zaman içerisinde atamaların yapılarak kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu. 

YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK AÇIKLAMASI

İbrahim Kalın konuşmasının bu bölümünde ayrıca AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde ittifak olacak mı? sorusuna yanıt verdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın bu konuda şu değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaştı.

''Cumhur ittifakının ruhunun muhafaza edilmesi, hem yerel seçimlere giderken yaşayacağımız önemsediğimiz bir yaklaşımdır. Bunun muhafaza edilmesi kabul edilen tutumdur. Daha detaylı, yerel seçimlerde bu ittifak nasıl uygulanır? Bunun çalışılması gerekiyor. Olgunlaştıktan sonra da liderlere arz edecekler. Onunla ilgili çalışmalar başlamış değil ama önümüzdeki günlerde başlayabilir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
mustafa tolga ercedoğan 12 ay önce
i̇letişim başkanlığına iletişim fakültesi mezunları atanmalıdır.