Darbe Gerçekleşseydi Tuğgeneral'in MEB Müsteşarı Olarak Atanacağı Ortaya Çıktı

Akıncı Üssündeki Tuğgeneral Hakan Evrim darbe gerçekleşseydi üs komutanlığının yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olarak da atanacaktı.

Darbe Gerçekleşseydi Tuğgeneral'in MEB Müsteşarı Olarak Atanacağı Ortaya Çıktı

Darbeci askerler tarafından darbe gerçekleştiğinde atama listesi oluşturuldu. Atama listesine gör Tuğgeneral Hakan Evrim darbeden sonra da Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanlığında devam edecekti. Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olarak atanacağı da ortaya çıktı.

Konu ile ilgili olarak Sabah'tan Ferhat Ünlü'nün aktardıklarına göre darbe girişiminin merkez üssü olan Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nün komutanı, havacı Tuğgeneral Hakan Evrim, 15 Temmuz'un 'karakutusu'. Evrim, darbe ile ilgili kimi gerçekleri ifadesinde doğruluyor ancak "Ben hiçbir şekilde Genelkurmay Başkanı'na 'Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürebilirim' diye bir teklifte bulunmadım" diyerek bu öneriyi yalanlıyor.

TUĞGENERALHAKAN EVRİM AKINCI ÜSSÜ KOMUTANIYDI

Darbeci askerler tarafından hazırlanan liste kapsamında Tuğgeneral Hakan Evrim, darbeden sonra da Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda görevine devam edecekti. Ayrıca sözde askeri görevine ilaveten Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olarak atanacaktı. Aynı Hakan Evrim, 143. Filo koridorlarında, güvenlik kamerasının 22.04.49 ile 22.05.04 aralığındaki görüntüsüne, sivil imam Kemal Batmaz'a selam verirken görüntülendi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE