Darbe Girişimi Sırasında Şehit Olan Özel Harekat Polisi Toprağa Verildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan özel harekat polisi Birol Yavuz'un cenazesi, Tokat'ın Erbaa ilçesinde defnedildi.

GÜNDEM 19.07.2016, 15:53 19.07.2016, 16:02
Darbe Girişimi Sırasında Şehit Olan Özel Harekat Polisi Toprağa Verildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan özel harekat polisi Birol Yavuz'un cenazesi, Tokat'ın Erbaa ilçesinde defnedildi.

Yavuz'un Türk bayrağına sarılı cenazesi, Tokat Devlet Hastanesi morgundan alınarak Cumhuriyet Meydanı'na taşındı. Mesai arkadaşlarının omzunda getirilen cenaze, burada hazırlanan alana konuldu.

Şehidin eşi Hatice ile kızları Cemre Nur, Zeynep ve Büşra Yavuz tabuta sarılarak gözyaşı döktü. İl Müftüsü Ahmet Erdem'in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, toprağa verilmek üzere Erbaa ilçesine götürüldü. Yavuz'un cenazesi, buradaki şehitlikte son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazına şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Tokat Valisi Cevdet Can, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin, eşine Erbaa'ya defnedilmeyi vasiyet etmesi üzerine burada toprağa verildiği öğrenildi.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)