Darbe Girişimi Sırasında Şehit Olanların Aileleri ve Engelli Hale Gelenler Unutulmadı

15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi sırasında şehit olanların aileleri ve engelli hale gelenlere ödenecek tazminat miktarları belli oldu. Detaylar kamupersoneli'nde...

Darbe Girişimi Sırasında Şehit Olanların Aileleri ve Engelli Hale Gelenler Unutulmadı

DEVLET VE MİLLET ŞEHİT VE GAZİSİNİ UNUTMADI
Şehit Olan Sivillerin Yakınları ve Engelli Hale Gelenlere 150 bin Lira tazminat ödenecek. Başbakanlık şehit olan vatandaşların aileleri ve yaralılar için bir genelge yayımlamıştı. Sabah saatlerinde Resmi Gazete'de yayımlanan genelgeye göz atmak için lütfen TIKLAYINIZ. Türkiye demokrasi ve vatan birliği için şehit olanları ve yaralananları unutmadı. Şehit olan sivillerin yakınları ile engelli hale gelenlere 150 bin 613 tazminat ödenecek. Sivil şehitler ve sakat kalanların haricinde malullerede 101 bin 885 lira tutarında tazminat ödenecek. 

Sivil memurlardan yaşamını yitirenlerden ya da gazi olanlara verilecek emeklilik ikramiyesi 101 bin liradan az olamayacak. Başbakanlık şehit olanların aileleri ve gazi olanlara yönelik bir kampanya başlatıldı. Halktan gelen yoğun talep doğrultusunda , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın görevlendirildiği belirtildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 13:19
YORUM EKLE