DBP'den İhraç Edilen Belediye Başkanı Arat'tan Partisi Hakkında Önemli Açıklamalar

GÜNDEM 18.08.2017, 14:31
DBP'den İhraç Edilen Belediye Başkanı Arat'tan Partisi Hakkında Önemli Açıklamalar

DİYARBAKIR'da kayyum atanmayan tek merkez ilçe  belediyesi olan Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, partisi DBP'den ihraç edilmesinin sürekli gündemde tutulduğunu belirterek, "Ben partimin değerlerine, ilkelerine inancımı koruyor ve bunun sürdürücüsü olacağıma her şart altında bağlılığımı belirtiyorum" dedi.

İHRAÇLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Temmuz ayından partisi DBP'den 'partinin ilkelerine aykırı hareket ettiği' gerekçesiyle ihraç edilen Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, yazılı açıklama yaptı. DBP'den ihracıyla ilgili çeşitli değerlendirmeler yapıldığını kaydeden Akat, açıklamasında şöyle dedi:

"İhraç kararının sürekli gündemde tutulmasını doğru bulmuyor ve halkımıza yarar getirmeyeceğini belirtmek istiyorum. Demokratik öz ve ilkeler çerçevesinde elbette tartışmalar olacaktır. Bu da doğru pratiğin gelişmesi için zorunludur. Son olarak partimin değerlerine, ilkelerine inancımı koruyor ve bunun sürdürücüsü olacağıma her şart altında bağlılığımı belirtiyorum. Hiçbir emeğin ve değerin partide kaybolmayacağına her zaman inandım ve inanmaya devam edeceğim. Çünkü bizler haklı bir davanın mensuplarıyız. Bizlere düşen toprağa düşen ilk damla gibi bu inancı muhafaza etmek ve umudumuzu barış ve özgürlüğe götürmektir. Değerlere ve halkımıza bağlı olma inancımla tüm halkımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Yorumlar (0)