Dekan, kadın ayrımcılığı yaptı- Kadınlara oy vermeyeceğim

Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı yeni bir skandala imza attı. Kadın erkek ayrımcılığı yapan bir zihniyete sahip bir kişinin söyleyebileceği bir skandala imza atan prof. ünvanlı Mehmet Karalı, yerel seçimlerde kadın adaylara oy vermeyeceğini söyledi.

Dekan, kadın ayrımcılığı yaptı- Kadınlara oy vermeyeceğim

Allah kadın ve erkeği eşit yarattı ve erkeği kadından, kadınıda erkekden üstün tutmadı... Kadın ve erkeğin eşitliği evrensel bir kabullenme olmasına rağmen bazı insanlarımız maalesef bu evrensel kurallara ve kabullenmeleri kabullenemiyorlar. Prof.Dr. ünvanı almış bazı kişilerin ayrımcı, toplumu ayrıştıran düşüncelerini kendilerine saklamak yerine paylaşımcı açıklamalar yapması, toplum düzenine duyarlı insanların tepkisine sebep oluyorlar. Bunun bir örneğini bugün Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı yaptı. 

Dekan yaptığı açıklamada; 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde kadın adaylara oy vermeyeceğini söyledi.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Karalı, yerel seçimlerde hiçbir kadın adaya oy vermeyeceğini söyledi.

Karalı, iyi bir çocuk yetiştirmenin ve iyi bir ‘ev hanımı' olmanın ‘bakan, başkan ya da başarılı bir iş kadını' olmaktan daha ‘elzem' olduğunu savundu.

Kişisel Twitter hesabından “İLAN EDİYORUM” notuyla bir açıklama yayınlayan Karalı şunları söyledi: “Aile hayatına yönelik bazı politikaları YANLIŞ buluyorum. İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan, başkan, başarılı bir iş kadını olmaktan elzemdir, seçimde kadınlara oy vermeyeceğim.”

İşte kadın ayrımcılığı yapan o skandal twitter mesajı

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 20:46
YORUM EKLE