Deniz Baykal'ın Abdullah Gül Açıklamasına İlişkin Başbakan Yıldırım'dan Önemli Değerlendirme

Başbakan Binali Yıldırım CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Abdullah Gül hakkında yaptığı açıklamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 05.05.2017, 10:51 05.05.2017, 10:54
Deniz Baykal'ın Abdullah Gül Açıklamasına İlişkin Başbakan Yıldırım'dan Önemli Değerlendirme

Başbakan Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'ndan Moldova'nın başkenti Kişinev'e hareket etmesinin öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Binali Yıldırım burada yaptığı basın toplantısında Deniz Baykal'ın Abdullah Gül ile ilgili açıklamasına ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım'ın konu açıklamalarından satır başları şöyle;

"EVET ÇIKTIĞINA KANİ OLMUŞLAR"

"'Hayır' kampanyası yapanlar doğrusu artık 'evet' çıktığına demek ki tam kani olmuşlar. Şimdi 'hayır' grubunun adayı kim olacak, makam dağıtma faslına geçmişler. Bu, iyi bir gelişme. Ama daha günü gelmeden kimin nereye aday olacağının arayışına girmek hem millete karşı bir nezaketsizlik hem de birinin başkasına makam ikramı çok da demokrasiye uyan bir şey değil." 

"DAHA ÖNCE ÇAĞRIMIZI YAPTIK"

"Bizim çağrımız, 2019 seçimleriyle yürürlüğe girecek yeni sisteme uygun her türlü düzenlemenin Mecliste bütün partilerin katılımıyla, geniş kapsamlı görüşülerek, konuşularak yapılması doğrultusunda. Buna yönelik daha önce çağrımızı yaptık, tekrarlıyoruz; boykot etmekle, katılmamakla hiçbir sonuç alınmaz. Vatandaş bunları uzaktan izler, günü geldiğinde de herkese hak ettiği cevabı verir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)