Denizli Depreminde Yeni Gelişme: Binalar Yıkıldı Enkaz Altında Kalanlar Var

Denizli bir deprem meydana geldi ve şiddeti 6 olarak ölçüldü. Deprem kapsamında ilçede bazı binaların yıkıldığı enkaz altında kalanların olduğu ifade edildi.

GÜNDEM 08.08.2019, 14:55
Denizli Depreminde Yeni Gelişme: Binalar Yıkıldı Enkaz Altında Kalanlar Var

Denizli'de merkez üssü Bozkurt ilçesi olan 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

ENKAZ ALTINDA KALANLAR VAR

Deprem kapsamında ilçede bazı binaların yıkıldığı enkaz altında kalşan vatandaşlar olduğu ifade edildi. Ayrıca deprem sonrasında ilçede büyük bir panik yaşandığı belirtilirken enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için çalışma başlatıldığı ifade edildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan depremle ilgili bir açıklama yaptı. Zolan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Ekiplerimiz destek için sahaya çıktı. Baklan, Bozkurt ilçemize doğru gidiyorum. Gelen haberlerde bizi üzecek, can kaybı haberimiz yok çok şükür. Ben de kapalı alandaydım, hissettik. Biz özetle şu anda Baklan, Bozkurt ve Çardak ilçelerimize doğru gidiyoruz. Ekiplerimiz orada"

5 VEYA 5,5 ŞİDDETİNDE ARTÇI SARSINTILAR OLABİLİR

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz de deprem hakkında açıklamalarda bulundu ve vatandaşların evlerine girmemesi gerektiğini 5 veya 5,5 şiddetinde artçı sarsıntıların olabileceğini ifade etti. Tüysüz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bu iki deprem birbirinden bağımsız iki deprem. Jeolojik açıdan bizim için beklediğimiz bizim için sürpriz olmayan depremler. 6 önemli bir sarsıntı, hasar beklenebilir. Özellikle fayın üzerinde olan bölgelerde. Bu nedenle arkasından 5-5.5 büyüklüğünde depremlerin gelmesi beklenebilir. Hasarlı binalar varsa inceleme yapılana kadar girilmemelidir."

Yorumlar (0)