Denizli’de kaldırımdan kaldırıma geçen kişiye 200 lira ceza kesildi!

Denizli'de motosiklet ve elektrikli bisikletlere yönelik birçok yerde gerçekleştirilen uygulamada trafik polisleri tarafından tespit edilen elektrikli bisikletlere ve kaldırımdan kaldırıma geçen bir kişiye idari para cezası kesildi.

GÜNDEM 04.10.2019, 22:50
Denizli’de kaldırımdan kaldırıma geçen kişiye 200 lira ceza kesildi!

Ülke genelinde son zamanlarda gerçekleştirilen uygulamalarda trafik polisleri tarafından bir çok kişiye idari para cezası kesiliyor. İdari para cezası kesilen cezalar arasında Denizli'de trafik polisleri tarafından motosiklet ve elektrikli bisikletlere kesilen cezalar dikkat çekti.

TOPLAMDA 7 BİN 200 TL CEZA VERİLDİ!

Denizli’nin bir çok yerinde uygulama yapan trafik polislerinin denetimlerinde araç girişinin yasak olduğu Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda yaklaşık 35 otomobil, ticari araç, motosiklet ve elektrikli bisiklete para cezası kesildi. Los Angeles'dan getirildiği tespit edilen elektrikli bisiklete ise iki katı ceza kesildi. Elektrikli bisikletin değerinin ise 3 bin 600 TL olduğu öğrenildi. Elektrikli bisiklet sürücüsüne plakasız, ehliyetsiz ve araç girişi yasak alana girmekten kesilen para cezası ise 7 bin 200 TL oldu.

KALDIRIMDAN KALDIRIMA GEÇEN KİŞİYE 200 LİRA CEZA KESİLDİ

Araç trafiğine kapalı olan bulvara giren otomobil ve ticari araçlara ve kasksız motosiklet sürücülerine 108 lira idari para cezası kesildi.  Kaldırımdan kaldırıma geçerken ceza yiyen bir kişi ise "Karşı kaldırımdan buraya geçtim, 200 lira ceza yedim. Kaldırımdan kaldırıma yani 200 lira çok para. Kabak bizim başımıza patladı" dedi.

Yorumlar (0)