Deprem Sonrası 'Köprüde Hasar Oluştu' Denilerek Paylaşılan Fotoğrafın Sırrı Ortaya Çıktı

Depremden sonra sosyal medyada büyük yankı uyandıran 15 Temmuz Şehitler köprüsü resmi ile ilgili hem İstanbul Valiliği hem de İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden ayrı ayrı açıklama geldi. İstanbul depreminin ardından Twitter'da yapılan 15 Temmuz Şehitler köprüsünde hasar oluştu iddialarına yetkili makamlar ne dedi? İşte o açıklamalar..

GÜNDEM 26.09.2019, 16:21
Deprem Sonrası 'Köprüde Hasar Oluştu' Denilerek Paylaşılan Fotoğrafın Sırrı Ortaya Çıktı

İstanbul'da bugün (26 Eylül)  yaşanan depremler sonrası  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'de çekilen ve 'köprüde hasar oluştu' denilerek sosyal medyada paylaşılan fotoğraf vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Tartışmalara konu oldu. İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü vatandaşlarda panik yaratan fotoğrafa kayıtsız kalmadı.

İstanbul Valiliğin’den yapılan açıklamada “Köprü'de halat koptu iddiası doğru değil. Köprünün altında bakım onarım platformu var. Görüntüye bahse konu durum oradan kaynaklanıyor. Hiçbir sorun yok.” denildi.

Konuyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da, “Sosyal medya üzerinden deprem sonrası 15 Temmuz Şehitler köprüsünde hasar oluştu şeklinde paylaşımlar yapılıyor. Kesinlikle itibar etmeyin lütfen. Bahse konu yerde bayrak asmak için platform var. Vatandaşlarımızın panik yapmaması bizim için önemli.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)