Devlet Bahçeli Af Talebinden Geri Adım Atmayacak

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin mesafeli baktığı "af teklifinden" geri adım atmayacağı ifade edildi. İşte Devlet Bahçeli'nin bu konuyla alakalı olarak paylaştığı görüşler...

Devlet Bahçeli Af Talebinden Geri Adım Atmayacak

24 Haziran 2018 öncesinde yaptığı çıkışlarla beraber sandığın önünü açan MHP Lideri Bahçeli'nin, AK Parti tarafından "mesafeli" bakılan af teklifinden geri adım atmayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Devlet her suçu affetmez" açıklamasına katılmadığını ifade eden Bahçeli "Bu konuda çıkış yolu bulunması zorundadır" mesajında bulundu...

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Kızılcahamam'daki MYK ve TBMM grubu ortak toplantısından ittifak ve af tartışmalarına yönelik kritik mesajlar verdiği görüldü.

Af konusunda 24 Haziran seçimleri öncesinde duruşlarını koruduklarını ifade eden Bahçeli İstanbul'da aday göstermemem kararının ardında durduklarını ve geri kalan bütün noktalarda kendi adayları ile seçime katılacaklarını ifade etti.

Bahçeli'nin yaptığı açıklamada af konusunda şu ifadeleri kullandığı görüldü;

Rahşan affı tekerrür ediyor, Çakıcı affı geliyor, nitelikli çoğunluk gerekmektedir.

Anayasa Mahkemesi kanunun niteliğine bakar. Eşitlik ilkesi doğrultusunda kapsamı emsal alınan kararlarda olduğu gibi üzeri genişletilir diyenler acele ve ezbere konuşanlardır.

Biz, teklifimizin her yönüyle tartışılmasını istiyoruz. Tartıştıkça daha makul ve müstesna neticelere ulaşacağımızı düşünmekteyiz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bizzat; "Kişilere karşı işlenen suçlarda devletin af yetkisi yoktur" demiştir. Bu yaklaşıma saygı duyuyoruz ama tartışmalı olduğunu, hukuken temeli olmadığını da biliyoruz." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE