Devlet Bahçeli kararını değiştirdi! Samsun'daki 19 Mayıs törenlerine katılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Çok önceden hazırlanan planlar' gerekçesiyle Samsun'da yapılacak devlet törenine katılmayacağını ifade etmişti. Bahçeli fikrini değiştirdi ve katılmaya karar verdi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu'nun da katılması bekleniyor. İyi Parti lideri Meral Akşener ise katılmama kararı aldı.

GÜNDEM 17.05.2019, 18:27
Devlet Bahçeli kararını değiştirdi! Samsun'daki 19 Mayıs törenlerine katılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Samsun'daki 19 Mayıs törenlerine katılma kararı aldı.

Daha önce yaptığı açıklamada Samsun'daki 19 Mayıs törenine katılmayacağı belirtilen MHP lideri Devlet Bahçeli, törene katılma kararı aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs'ın 100. yıldönümü münasebetiyle Samsun Valiliğince gönderilen davete Samsun Valisi Osman Kaymak'ı arayarak katılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Samsun’da gerçekleştirilecek 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılmayacağı belirtilmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise Cumhurbaşkanlığınca yapılan davete icabet ederek törenlerde bulunması bekleniyor.

Meral Akşener törene katılmama kararı aldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise törene katılmayacak. İYİ Parti'den yapılan açıklamada, Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı devlet töreni için kendilerine 3 gün önce valilikten davet gelmesine tepki gösterildi.

Açıklamada, "Çok önceden hazırlanıp ilan edilen programlarımız gereği katılamayacağımızı ilan ediyoruz" denildi.

Yorumlar (0)