Devlet Su İşlerine (DSİ) 995 Kadro İhdası Yapıldı

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin tasarı kabul edildi. Söz konusu tasarıda DSİ personel alımlarına ilişkin düzenlemelerde yer aldı.

GÜNDEM 04.04.2018, 19:54 04.04.2018, 21:10
Devlet Su İşlerine (DSİ) 995 Kadro İhdası Yapıldı

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda görüşülen Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı gerçekleştirilen oylamanın ardından kabul edildi. 

Söz konusu kanun tasarısında, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün görevleri hakkında düzenlemeler yapıldı. 

DSİ MÜHENDİS ALIMI YAPACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirilen görüşmelerde DSİ'ye mühendis alımına ilişkin de düzenleme yer aldı. 

Kanun tasarısı içerisinde yer alan mühendis alımı düzenlemesinde alımların Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sırasına göre alınacağı ve atamaların sözlü sınava göre yapılacağı bildirildi. 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğün mühendis kadrolarına ilk defa açıktan atanacak personel, KPSS (B) Grubu puan sırasına göre her bir unvan için boş kadro sayısının dört katına kadar çağrılacak adaylar arasından Genel Müdürlükçe yapılan sözlü veya uygulamalı sınav başarı sırasına göre atanacak.

DSİ'YE 995 KADRO İHDASI YAPILDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda görüşülen tasarıda ayrıca, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'ne 995 kadro ihdası yapıldı

KANUN TASARISINDA YER ALAN DİĞER DÜZENLEMELER

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nda ayrıca, Devlet Su İşleri'nin görevlerine ilişkin düzenlemeler, su kaynaklarının tahsisi, arazi tapulaştırma gibi konulara ilişkin düzenlemeler yer aldı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
xyz 2 yıl önce
alım ne zaman olacak acab