DİB Başkanı Erbaş'ın Tartışılan Ziyareti Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'na ziyareti hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir açıklama geldi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

DİB Başkanı Erbaş'ın Tartışılan Ziyareti Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Hazreti Muhammed'in doğduğu hafta Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Mevlid-i Nebi Haftası" ile kutlanacak. Açlış töreni ise İstanbul'da bugün başladı.

Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'na ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında "Diyanet İşleri Başkanlığımızı siyasi tartışmaların malzemesi yapma girişimlerini tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum" ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ise şöyle oldu:

Bir müslümanın peygamberimiz ile bağı ne kadar güçlü ise dini ile bağı da o kadar güçlüdür. Bu nedenle peygarmer efendimizin hayatnın her safhasını takip etmeliyiz.

Rabbime tertemiz varmak isterim diyerek bize kul hakkının önemini anlatmıştır.

Bu seneki Mevlid-i Nebi Haftasının temasının gençlik ve peygamer efendimzi olarak belirlenmesini fevkalade önemli buluyorum.

İnsanların soyları üzerinden üstünlük yarışına girdiği bir dönemde 'beyaz derilinin siyah deriliye, siyah derilinin de beyaz deriliye bir üstünlüğü yoktur' diyerek bize eşitliği öğretmiştir. Hepimizin Ümmet-i Muhammed'in tüm fertlerinin onun yaşantısından alması gereken dersler bulunuyor.

Gençliğimiz üzerinde yapacağımız çalışmalar bizleri geleceğe hazırlayacaktır

Gençliği ihmal eden, gençlerine sırtını dönen, onların ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin istikbali ve istiklali tehdit altında demektir


Ülkenin camileri 18 yıl boyunca ezan-ı muhammediye hasret bırakılmıştır. Şimdi bu yeniden hortlatılıyor, asla başaramayacaksınız.

Millet olarak en zor imtihanla asıl şimdi yüzleşiyoruz. Gençlerimizi istikbale hazırlayamazsak emeklerin tamamı boşa gidecektir.

16 yıldır mesaimizin kahir ekseriyetini Türkiye'yi özgürleştirmek, medeniyet değerleriyle barıştırmak, yokların, yoksulların, yasakların ülkesi olmaktan çıkarmak yolunda kullandık.

2002'nin Türkiyesi ile 2018'in Türkiyesi'ni karşılaştırdığımızda, yasaklardan ziyade özgürlüklerin konuşulduğu, teröre ve şiddete bulaşmadığı sürece her türlü fikrin serbestçe dillendirildiği bir iklimde, böyle bir ülkede yaşıyoruz.

Bu ülke Kur'an eğitiminin dahi gizli verildiği karanlık yıllara şahitlik etti.

Bu ülkenin gençleri sağcı solcu denilerek birbirine kırdırıldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE