Dicle Üniversitesi Hastanesi'nden Covid-19 belirtileri devam eden sağlık çalışanlarına işe dönün çağrısı!

Dicle Üniversitesi Hastanesi'nden Covid-19 belirtileri devam eden sağlık çalışanlarına işe dönün çağrısı!

Ülkemizde Mart ayından beri devam eden koronavirüs salgını, özellikle son dönemlerde hızını iyice arttırmış durumda. Salgının ilk gününden beri en ön cepheden çalışmaya devam eden sağlık çalışanlarımız tükenmek üzere. Ancak gelen bir haber herkesi şoke etti. Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği koronavirüse yakalanmış sağlık çalışanlarının 10'uncu günden sonra belirtileri devam etse bile işlerine geri dönmeleri çağrısında bulundu.

Dicle Üniversitesi Başhekimliği, koronavirüse yakalanmış ve 10'uncu günden sonra öksürük, tat ve koku kaybı gibi belirtileri olan sağlık çalışanlarının işine geri dönmesini istedi.

BELİRTİLERİ SÜRMESİNE RAĞMEN

Başhekimliği, sağlık çalışanlarının belirtileri sürmesine rağmen işlerine dönemlerini talep etti. Konuyla ilgili yayımlanan yazıda, "PCR testi pozitif çıkan çalışanlarımız PCR testi yapıldıktan gün 10 gün sonra maskeyle çalışmaya devam edeceklerdir" ifadesi kullanılarak, Sağlık Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu rehber hatırlatıldı.

MASKE İLE ÇALIŞILABİLİR

Yazının devamında ise öksürük, tat, koku ve duyu kaybı gibi belirtilerin çalışmaya ve izolasyonun sonlandırılmasına engel olmadığı ve maske ile çalışabileceği belirtildi.

HASTALIĞININ 10'UNCU GÜNÜNDE İŞE DÖNMÜŞTÜ

Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, hastalığının 10'uncu gününde zorla işine geri döndürülen Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Ahmet Akbaş'ın ölümünün henüz unutulamadığını ve acının taze olduğu bu dönemde sağlık çalışanlarını bile bile ölüme göndermenin suç olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.