Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Açıkladı! Türkiye ASEAN'ın Diyalog Ortağı Oldu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği'ne (ASEAN) Sektörel Diyalog Ortağı olduğunu açıkladı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Açıkladı! Türkiye ASEAN'ın Diyalog Ortağı Oldu!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Filipinlerin başkenti Manila'da katıldığı Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği'ne  (ASEAN) toplantısının ardından  bir açıklama yapacakTürkiye'nin Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği'ne Sektörel Diyalog Ortağı olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE ASEAN'IN DİYALOG ORTAĞI OLDU

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Filipinlerin başkenti Manila'da ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) toplantısına katıldı. Türkiye'nin ASEAN'a Diyalog Ortağı olarak kabulü Manila'daki görüşmelerin ardından resmi olarak açıklandı. Türkiye'nin Sektörel Diyalog Ortaklığının kabulünü duyuran Çavuşoğlu "Ülkemize hayırlı olsun," temennisinde bulundu. "Ülkemizin ASEAN'a Sektörel Diyalog Ortağı olarak kabulü, Türk dış politikasının Asya Pasifik bölgesine açılımında bir dönüm noktası oluşturdu, yorumunda bulunan Bakanı Çavuşoğlu bu ziyaretinde ayrıca, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Lavrov'la da bir araya gelerek ikili görüşme yaptı.

Kamupersoneli.net - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 21:54
YORUM EKLE