Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Avrupa Ülkeleri Taraf Tutuyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin yaptığı açıklamasında Türkiye'deki bir seçimde ilk defa Avrupa ülkelerinin taraf tuttuğunu ifade etti.

GÜNDEM 28.03.2017, 10:59
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Avrupa Ülkeleri Taraf Tutuyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) tarafından Mimar Sinan Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Memur-Sen'e Davet Referanduma Evet" başlıklı programa katıldı. Bakan Çavuşoğlu katıldığı programda Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin bir konuşma yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugün Avrupa ülkeleri Türkiye'deki bir seçimde ilk defa taraf tutuyor. Bu tesadüf mü?" dedi. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu Balkanlarda, Afrika'da, Orta Asya'da ihtiyacı olan herkese el uzatıldığını ifade ederek, "Bu nedenle daha güçlü olmamız lazım. Dünyanın her yerinde var olmamız lazım." dedi. Bakan Çavuşoğlu konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

"TÜRKİYE GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA"

"Şimdi Suriye'de barış için ateşkesin genişlemesi için siyasi çözüm için bizden daha fazla çaba sarf eden yok. Buradaki gözyaşını biz durdurmazsak kimse durduramaz. Çünkü herkesin başka hesapları var. Onun için Türkiye, Türkiye'den güçlü olmak zorunda."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)