Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Hollanda Başbakanını Adam Zannediyordum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Hollanda Başbakanı Mark Rutte hakkında yaptığı açıklamasında "Adam zannediyordum" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Hollanda Başbakanını Adam Zannediyordum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 24 TV'de bir programa katıldı. Bakan Çavuşoğlu burada gündeme ilişkin yaptığı açıklamaların yanı sıra kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. 

"ADAM ZANNEDİYORDUM"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldığı programda Hollanda Başbakanı Mark Rutte'ye ilişkin açıklamalarda da bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "Hollanda Başbakanını adam zannediyordum" diyerek şu açıklamalarda bulundu;

"50 kişiyle ancak görüşebilirsiniz, 100 kişiyle görüşebilirsiniz, 30 kişiyle konuşabilirsiniz" şeklinde şartlar öne sürmeye başladığını belirtti. Çavuşoğlu, "Sürekli 'Bu önerimizi de kabul etmezseniz iptal ederiz' diye tehdit ediyorlar. Hollanda Başbakanı yalan söylüyor. Dürüst bir adam değil. Ben onu adam zannediyordum. Biz onunla oturduk göç anlaşmasını falan müzakere ettik. Adam zannediyordum ama adam değil, dürüst değil." 

"Bu sefer demişler ki '50 kişiyle yapabilir, bize de katılacak kişilerin isimlerini vermek zorundasınız, vermezseniz uçuş izinini iptal ederiz'. Ben kendi topraklarımda kendi vatandaşlarımın ismini niye vereyim sana? Fişlemek mi istiyorsun?" 

"Böyle isim vermek, liste vermek diplomaside de yok, teamülden de değil. Hemen arkasından yazılı iptal ettiklerine dair belge geldi."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE