Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan IKBY Referandumu Hakkında Önemli Açıklama !

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündemdeki konulara ilişkin yaptığı açıklamasında IKBY referandumu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 03.10.2017, 10:35
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan IKBY Referandumu Hakkında Önemli Açıklama !

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündemdeki konulara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündemi değerlendirirken IKBY referandumu hakkında da açıklama yaptı.

"İŞ İŞTEN GEÇMİŞ DEĞİL"

Bakan Çavuşoğlu IKBY'deki gayrimeşru referandum hakkında yaptığı açıklamalarında "Henüz iş işten geçmiş değil, Barzani yönetimi adım atabilir. Bu hatadan dönerlerse ilişkilerimizi sürdürürüz, geçmişte nasıl davrandıysak yine öyle davranırız." ifadelerine yer verdi.

"IRAK YÖNETMİNİN YAPMASI GEREKİR"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sınır kapılarının Irak tarafındaki kontrolünün Bağdat yönetiminde olması gerektiğini söyleyerek Türkiye-Irak sınırındaki Ovacık kapısı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bakan Çavuşoğlu Ovacık kapısı hakkında "Ovacık Kapısının açılması teknik olarak mümkün ama sınırın öbür tarafındaki koridoru kim oluşturacak, güvenliği kim sağlayacak. Tabi ki Irak yönetiminin yapması gerek." dedi.

"VAHŞM BİR HATADIR"

Ayrıca İran'ı da gündemine alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konu ile ilgili olarak "İran'ın dışlanması ve köşeye sıkıştırılması veya bir ülke istiyor diye İran'ın tamamen ortadan kaldırılması çok ciddi, vahim bir hatadır." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)