Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu YPG'nin Münbiç'i Terk Edeceği Tarihi Duyurdu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklama ile beraber terör örgütü YPG'nin Münbiç merkezini ne zaman terk edeceğini açıkladı. Peki YPG ne zaman çekilecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu YPG'nin Münbiç'i Terk Edeceği Tarihi Duyurdu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı son açıklamada; terör örgütü YPG'nin Münbiç merkezini 4 Temmuz 2018 tarihinde terk edeceğini sözlerine ekledi.

Dışişleri Bakanı Mevlür Çavuşoğlu konuyla alakalı olarak; CNN Türk'te verdiği röportajda Münbiç'te ABD'nin terör örgütü YPG'ye verdiği silahlar konusunda "Amerika nasıl verdiyse silahları da geri alacak" açıklamasında bulundu.

F-35 uçaklarının teslimatı konusunda açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu;  "Uçak teslimatı yapılacak. 2020'ye kadar eğitim çalışmaları olacak. Uçakların Türkiye'ye gelmesi 2020 yılında olacak." dedi.

Ayrıca İdlib ile alakalı olarak; "Bizim İdlib'de 12 tane gözlem noktamız var. İran ve Rusya'ya 'Bu bölgeye saldırı olursa, artık siyasi görüşme biter, savaş ne kadar sürerse devam eder.

Siz rejimin garantörüsünüz. Astana da Cenevre de biter" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE