Dışişleri Bakanı: "Neden Ohal İlan Ettik !"

Son Dakika: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Olağanüstü Hal kararı ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 23.07.2016, 13:44 23.07.2016, 13:48
Dışişleri Bakanı: "Neden Ohal İlan Ettik !"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu OHAL Hakkında  "Neden OHAL İlan Ettik Ohal ilanı ile ilgili vatandaşlarımızı sık sık bilgilendiriyoruz. OHAL ile ilgili vatandaşlarımızın haklarının garanti edileceğini sık sık dile getiriyoruz. Esasen bakın açıklamaya bile gerek yok bakın 2 gün oldu sizler herhangi bir kötü uygulama görüyor musunuz? vatandaşlarımız da bunu çok iyi görüyor. Güneydoğu bölgesindeki vatandaşlarımız bile bunu gördü. Fransa'da bir gün bir olay oldu OHAL ilan edildi ve bunu sürekli uzattı."


Bazı Medya Unsurları Terör Değil İslam Diyor
Mevlüt Çavuşoğlu , bazı batı medya unsurlarının bir çok terör saldırısını islamla bağdaştırması ile ilgili olarak ; "Biz bunu doğal karşılıyoruz, her ülkenin güvenlik tedbirleri için bu tür kararlar almasını saygı ile karşılıyoruz. Bakın Atatürk Havalimanı saldırısından sonra bile biz böyle bir karar almadık.  BM'ye de diğer ülkelerede durumu gayet şeffaf bir şekilde anlatıyoruz. Kimse bu konuda endişe duymasın. Fakat bunu Türkiye aleyhine kullanmak isteyen bir batı medyasıda bulunuyor. İslam ve Türkiye düşmanlığı yapan unsurlarda var. Munih saldırısını da kınadık ama bazı medya unsurları bunları terör değil islam olarak görüyor. 
Bunların Kasıtlı Olduğunu Biliyoruz
Bizimle iletişimde olanlara ne olduğunu ne bittiğini güzellikle ve şeffaflıkla anlatırız , fakat bize önyargıyla yaklaşanlara karşı bir şey anlatmak zorunda değiliz..." dedi...

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)