Dışişleri Bakanlığı'ndan Somali'ye Taziye Mesajı!

Somali'de yaşanan ve çok sayıda insanın ölümüne neden olan terör saldırısının ardından Dışişleri Bakanlığı taziye mesajı yayımladı.

GÜNDEM 29.10.2017, 01:52
Dışişleri Bakanlığı'ndan Somali'ye Taziye Mesajı!

Somali'nin başkenti Mogadişu'da, başkanlık binası ve parlamento binası yakınlarında iki ayrı terör saldırısı gerçekleştirilmişti. Bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen saldırılarda 18 kişi hayatını kaybetti, 30'dan fazla kişi de yaralandı.

Dışişleri Bakanlığı, resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir basın açıklaması ile Somali'ye taziye mesajı yayımladı. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SOMALİYE TAZİYE MESAJI

Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan taziye mesajında, gerçekleştirilen terör saldırısı lanetlenirken saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulunuldu. Dışişleri Bakanlığı yayımladığı mesajında ayrıca Somali Hükümetinin yanında olduğu vurgusunda bulundu. 

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan taziye mesajı

''Somali’nin başkenti Mogadişu’nun Hamarweyne bölgesindeki bir otelde bu akşam (28 Ekim) meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği saldırı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu menfur terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye terörizmle mücadelede Somali halkı ve Hükümetinin yanında yer almaya devam edecektir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)