Dışişleri Bakanlığı Uyardı: Zorunlu Olmadıkça Seyahat Etmeyin

Dışişleri Bakanlığı Uyardı: Zorunlu Olmadıkça Seyahat Etmeyin

Dışişleri Bakanlığı tarafından önemli bir açıklama yapılarak Kırgız Cumhuriyetine seyahat uyarısı yapıldı. Söz konusu açıklamada ülkedeki güvenlik koşullarının daha da bozulabileceği ihtimali dikkate alınarak vatandaşlarımızın zorunlu olmadığı takdirde seyahat etmekten kaçınmaları gerektiği belirtildi.

Kırgız Cumhuriyetinde başlayan ve halihazırda devam etmekte olan olaylar ve ülkedeki güvenlik koşullarının daha da bozulabileceği ihtimali hakkında Dışişleri Bakanlığı tarafından önemli bir açıklama yapıldı.

Söz konusu açıklamada bu yaşanan olaylardan dolayı vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkları takdirde seyahat etmekten kaçınmaları gerektiği vurgulandı.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA 

Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kırgız Cumhuriyeti’nde 4 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen Parlamento seçimlerinin ardından dün (5 Ekim) başlayan ve halihazırda devam etmekte olan olaylar ve ülkedeki güvenlik koşullarının daha da bozulabileceği ihtimali dikkate alınarak, vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkları takdirde, Kırgız Cumhuriyeti’ne bu aşamada seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye olunmaktadır.

"KALABALIK YERLERDE BULUNMAKTAN KAÇINILMALI"

Halihazırda Kırgız Cumhuriyeti’nde bulunan vatandaşlarımızın ise, Bakanlığımızca ve Bişkek Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarıları yakından takip etmeleri, kalabalık yerlerde bulunmaktan kaçınmaları ve kişisel güvenlikleri konusunda müteyakkız olmaları yararlı olacaktır.

Vatandaşlarımızın Konsolosluk Çağrı Merkezimize (+90 312 292 29 29) ilave olarak T.C. Bişkek Büyükelçiliğine +996 990001416 numaralı telefondan ve embassy.bishkek@mfa.gov.tr e-posta adresinden doğrudan ulaşmaları mümkündür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.