Dışişleri Bakanlığından Flaş Açıklama: İsrail'e Bat Şeria Tepkisi

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Batı Şeria'nı ilhakına yönelik vaatleri hakkında Dışişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada tüm uluslararası toplumun İsrail’in uluslararası hukukun temel ilke ve normlarını pervasızca ayaklar altına alması karşısında sessiz kalmayıp, en güçlü şekilde tepki verilmeye çağrıldığı belirtti.

GÜNDEM 11.09.2019, 15:56 11.09.2019, 18:09
Dışişleri Bakanlığından Flaş Açıklama: İsrail'e Bat Şeria Tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Batı Şeria'nın ilhakına yönelik vaatlerine sert tepki gösterdi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, ‪17 Eylül’de gerçekleştirilecek genel seçimleri kazandığı takdirde Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi ile yasadışı yerleşimleri ilhak edeceği yönündeki beyanları İsrail’in on yıllardır devam eden işgalinin ve hukuk tanımaz uygulamalarının yeni bir tezahürüdür. Bu gayrimeşru oldubitti teşebbüsü asla kabul edilemez."

Tüm uluslararası toplumu İsrail’in uluslararası hukukun temel ilke ve normlarını pervasızca ayaklar altına alması karşısında sessiz kalmayıp, en güçlü şekilde tepki vermeye çağırıyoruz.

Türkiye, kardeş Filistin halkının yanında durmaya ve Filistin Devleti’nin haklı bağımsızlık mücadelesini tüm gücüyle desteklemeye devam edecektir."

Yorumlar (0)