Dışişleri Bakanlığından Türk Vatandaşlarına Uzak Durun Uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Basra vilayetine seyahat edecek olan Türk vatandaşları uyarıldı. Söz konusu uyarıda buradan uzak durulması istendi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 09.09.2018, 00:39
Dışişleri Bakanlığından Türk Vatandaşlarına Uzak Durun Uyarısı

Dışişleri Bakanlığından Türk vatandaşlarına bir uyarı yapıldı. Söz konusu uyarı Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılı açıklama şeklinde paylaşıldı.

Konu ile ilgili olarak söz konusu yazılı açıklamada Irak'ın Basra vilayetinde olumsuz yaşam koşullarına tepki olarak başlatılan ve şiddeti son dönemde artan protesto gösterilerinin endişeyle takip edildiği ifade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamalarda Irak Hükümeti'nin ve dost ve kardeş Irak halkının karşılaştığı sınamaların üstesinden gelmesi için hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ülkemiz, Basra vilayetinin en kısa sürede hak ettiği huzura ve refaha kavuşması için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduğu da vurgulandı.

UZAK DURUN AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Basra vilayetinde bulunan veya anılan vilayete seyahat edecek olan vatandaşların güvenlikleri için protestoların yapıldığı bölgelerden uzak durmaları istendi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Basra vilayetinde bulunan veya anılan vilayete seyahat edecek olan vatandaşlarımızın güvenlikleri için, protesto gösterilerinin yapıldığı bölgelerden uzak durmaları ve gelişmelere dair Bakanlığımız ve Bağdat Büyükelçiliğimiz tarafından yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeleri tavsiye edilmektedir."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)