Diyadin Belediyesi'ne Atanan Kayyum Düğmeye Bastı !

Ağrı Diyadin Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Kaymakam Mekan Çeviren, belediyeyi Türk bayrakları ile donattı ve Kürtçe tabelayı söktürdü.

GÜNDEM 12.09.2016, 18:41 12.09.2016, 18:49
Diyadin Belediyesi'ne Atanan Kayyum Düğmeye Bastı !
 11 Eylül 2016 sabahı 2 il, 24 ilçe ve 2 beldede toplam 28 belediyeye, PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütleriyle bağlantıları olduğu için kayyum atanmıştı. Kayyumlar dün sabah görevlerine başladılar. İşte Ağrı Diyadin'e atanan Kaymakam Mekan Çeviren'in ilk işi...

Ağrı'nın Diyadin İlçe Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Kaymakam Mekan Çeviren 3 katlı belediyenin girişine Atatürk posteri ve pencerelerine de Türk bayrakları astırdı. Gece ışıkları yakılan belediyenin önünde duran bir kişinin de Türk bayrağını sallarken çekilen fotoğrafı 'Diyadin Belediyesi' yazısı ile sosyal paylaşım sitesinde paylaştı. Diyadin'in DBP'li Belediye Başkanı Hazal Aras, terör operasyonu kapsamında bir süre önce gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

KÜRTÇE TABELAYI DA SÖKTÜRDÜ

İçişleri Bakanlığı tarafından Ağrı'nın Diyadin ilçe belediyesine kayyum olarak atanan ilçe Kaymakamı Mekan Çeviren belediye binasını Türk bayraklarıyla donattı ve DBP'li belediyenin astığı Kürtçe tabelayı söktü. Polislerin belediye binası çevresinde aldığı önlem en üst seviyede tutulurken Kaymakam Mekan Çeviren belediyenin giriş kapısında Kürtçe yazılı olan 'Şaredarya Giyadn^' (Diyadin Belediyesi) yazılı tabelayı kaldırarak Türkçe tabelayı tek bıraktı.

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)