Diyanetten Acı Açıklama: 16 Hacı Adayı Hayatını Kaybetti

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Remzi Bircan bir açıkla yaptı ve yaptığı açıklamasında bu yıl 16 Türk hacı adayının hayatını kaybettiğini belirtti. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 11.08.2018, 19:01
Diyanetten Acı Açıklama: 16 Hacı Adayı Hayatını Kaybetti

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Remzi Bircan çeşitli açıklamalarda bulundu. Remzi Bircan açıklamalarında bu yıl 16 Türk hacı adayının hayatını kaybettiğini ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Remzi Bircan'ın açıklamalarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

16 TÜRK HACI ADAYI HAYATINI KAYBETTİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Remzi Bircan açıklamalarında bugüne kadar 16 hacı adayının sıcak ve farklı sebeplerden hayatını kaybettiğini ifade etti. 

Remzi Bircan açıklamalarının devamında hem Türkiye'de hem Cidde'de hem de Medine'de sağlık merkezlerimizin yer aldığını sağlık her şeyin başında olduğunu özellikle sıcak bir ortamda bulunulduğunu ifade etti. Söz konusu açıklamalarda Remzi Bircan Mekke-i mükerremede toplam 402 kişi sağlık personelinin hizmet verdiğini vurguladı ve şu açıklamaları yaptı:

"Medine’yi münevverede de sağlık ekiplerimizin sayısı ise 88'dir. Bugün itibariyle muayene olan hacı sayımız 23 bin 391 kişidir. Otellerimizden ambulansla alınarak, hastaneye götürüler hastalarımızın sayısı 333'dür. An itibariyle hastanemizde yatan hasta sayısı 208 civarındadır. Bu yıl 16 hacı adayımız da ne yazık ki hayatını kaybetti" ifadelerini kaydetti."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)