Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan HDP'ye soruşturma! Son dakika

Diyarbakır'dan gelen son dakika haberine göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır İl ve İlçe örgütleri hakkında soruşturma başlattı..

GÜNDEM 08.09.2019, 17:41 08.09.2019, 17:45
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan HDP'ye soruşturma! Son dakika

Son dakika... Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır İl ve İlçe örgütleri hakkında soruşturma başlattı. Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakırlı annelerin, 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi devam ediyor.

Çocuklarını kurtarmak için oturma eylemine katılan Biçer ailesi, HDP Bağlar İlçe Gençlik Kolları üyesi 3 kişinin, eylemlerini sonlandırmaları için uzun namlulu silahla kendileri tehdit ettiğini ileri sürmüştü.

Bunun üzerine harekete geçen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır il ve ilçe örgütleri hakkında soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

"Ulusal ve yerel basın yayın organlarında, çocuklarının PKK terör örgütünün elinden kurtarılmasıyla ilgili oturma eylemi yapan ailelerin terör örgütü yandaşları tarafından, eylemlerini bitirmeleri için tehdit edildikleri ve çocuklarını kandırarak terör örgütüne HDP’lilerin götürdüğü şeklinde çıkan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

 Bilindiği üzere PKK terör örgütü tarafından çocukları kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Binası önündeki oturma eylemleri Hacire Akar’la başlamış ve akabinde 16 ailenin daha katılımıyla büyüyerek devam etmiştir. Bu süreçte ailelere ülke kamuoyundan yoğun destek verenler olduğu gibi, örgüte müzahir kişiler ve örgüt yanlıları tarafından da çeşitli taciz ve tehditler edilmeye başlanmıştır. Bununla ilgili olarak Emniyet birimlerine, bütün oturma eylemi yapan ailelerin korunması için tedbir alınması yönünde talimat yazılmış, aileleri tehdit eden kimliği belirlenmeye çalışılan kişilerle ve çocuklarının kandırılarak PKK terör örgütüne katılmasını sağladıkları iddia edilen HDP il ve ilçe yöneticileriyle ilgili adli soruşturmalar başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur. "

Yorumlar (9)
miko 3 ay önce
pkk'nın Siyasi Koludur hdp açık ve net bunu görmeyen sağır, kör, ve dilsizdir. Sözde kürtleri savunuyorum ayağına pkk ya el altından destek veriyor bunları destekleyenlerinde arkasında duran da Vatan Haini dir unutmadık daha Öcalan a sayın diyenleri biz Apo'nun heykelini dikecez diyen şerefsizleri ve daha niceleri unutmadık.
Zafer yazdıklarınızın hepsıne katılıyorum 3 ay önce
Bu yorumlara katılmayanlar vatan hanıyıdır oannelere yazık deyılmı
miko 3 ay önce
sözüme katılmayan vatan hainleri sözüm size bölemeyeceksiniz bu ülkeyi 8-10 bin milyın sizden kaç tane o.ç varsa alayınızın bölebileceği bir ülke değildir Türkiye bunu kafanıza sokun.
Kürtürk 3 ay önce
Memleketimde elbet bu piçler bitecek İNŞALLAH
Vanliii 3 ay önce
Zorla kimse dağa gitmez bu devirde kimse kimseyi kandıramaz AKP göndermiştir yalandır kayyumlara ses cıkarmasınlar diye öyle bir plandır AKP bir planıdır
iz 3 ay önce
senin hainsin pkk yi savundugun belli , AKP kadar basina tas düssun, insAllah seni bulurlar
mik 3 ay önce
senin gibilerde farklı bir pkk lı türü AKP naaptı size şerefsizler
Hacer ilk 3 ay önce
Kalem suresinde ayet derki ben suzi cesitli dillerde yarattimki anlasasiniz diye oysa dubya.da anlasmamazlik nedir tum insanlik bizlerden gasil olmamismidir evlat acisiyla yanan tum annelerin cani yurekten yanindayiz evlatlarini alana kadar mucadele verin her daim yaninuzdayiz tum anneler ayni duyguyu tasir sizinleyiz saygilar
iz 3 ay önce
VATAN HAINLERI TÜRK Vatandasligindan Atilsin , Mallarida MEHMETCIGE Bagislansin, Yoksa bu memlekette Sukunet Olmayacak. Baska memleketlerde bunlarin cezasi iDAM dir Vatani bölmeye calisanlar VATANSIZ KALMALIDIR. bu kadar Sehidimiz Gazimiz var. Maddi ve MANEVI zararimizin Tranma, Bu serefsizler yüzünden haddi hesabi yok Binlerce Ailelerimiz Bunlar yüzünden Hayatlari Perisan oldu. mademki TÜRKIYEDE IDAM YOK böyle yapilmasi SARTTIR. bu VATAN HAINLERI iMRALIDA CÜRÜSÜNLER
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın