Diyarbakır'da 294 Öğrenci Okulda Yedikleri Yemekten Zehirlendi

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde bulunan bir okulda yemek yiyen 294 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendiler.

Diyarbakır'da 294 Öğrenci Okulda Yedikleri Yemekten Zehirlendi

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde bulunan Demirli Baran İlk/Ortaokulunda, öğlen yemeği yiyen 294 öğrenci yedikleri yemekten dolayı rahatsızlandı. 

Hastanelere kaldırılan öğrencilerin okulda yedikleri yemekten zehirlendikleri açıklandı.

294 ÖĞRENCİ ÖĞLEN YEMEĞİNDEN ZEHİRLENDİ

Diyarbakır Valiliği konuya ilişkin bir basın açıklaması yayımlayarak, öğrencilerin hastanelere kaldırıldıklarını ve tedavilerinin ardından taburcu edileceklerini duyurdu. Valilik tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca yemeklerden numenler alındığını ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı. 

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklama,

"12/10/2017 tarihinde İlimiz Ergani İlçesi Demirli Baran İlk/Ortaokulunda, 294 öğrenciye öğle yemeği olarak dağıtılan kumanyadan yiyen 30 öğrencimizin karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti sonucu şüphe üzerine okul idaresi sağlık kuruluşları ile irtibata geçmiş, ihtiyaten öğrencilerin hastanelere sevki sağlanmıştır. Söz konusu gıdaların numuneleri alınarak, incelenmek üzere İl Sağlık Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Öğrencilerin sağlık durumu iyi durumdadır. 9 öğrencimiz tedavileri tamamlanarak taburcu edilmiştir. Konu ile ilgi adli ve idari soruşturma başlatılmıştır"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 22:10
YORUM EKLE