Diyarbakır'da PKK'dan Hain Saldırı ! Yaralı ve Şehitler Var

Diyarbakır'da operasyon yürüten güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. El yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehitlerimizin ve yaralımızın olduğu bildirildi.

GÜNDEM 08.10.2017, 08:43
Diyarbakır'da PKK'dan Hain Saldırı ! Yaralı ve Şehitler Var

2 ŞEHİT 1 YARALI

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 2 güvenlik korucusu şehit oldu, bir korucu yaralandı.

Konu ile ilgili olarak Valilikten bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada teröristle mücadele kapsamında Silvan'ın Dağcılar Köyü mülki sınırları yakınlarında, jandarma komando timleri ile birlikte operasyon icra eden güvenlik korucusu İhsan Gür'ün, teröristlerce döşenen mayın ya da el yapımı patlayıcıya temas ettiği belirtildi. Valilikten yapılan açıklamanın detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

"Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Silvan İlçesi Dağcılar Köyü mülki sınırları mücavirinde, Jandarma Komando Timleri ile birlikte operasyon icra etmekte olan Güvenlik Korucusu Timinde görevli İhsan GÜR’ün 07 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 23.15 sıralarında teröristlerce döşenen Mayın/EYP’ye temas etmesi sonucunda; Onbaşılar Köyü nüfusuna kayıtlı İhsan GÜR ve Cevat BİLGİÇ isimli (2) kahraman Güvenlik Korucusu olay yerinde şehit olmuş, Murat BARTEV isimli (1) kahraman Güvenlik Korucusu ise vücudunun muhtelif yerlerinden yaralanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman Güvenlik Korucularımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralı Güvenlik Korucumuza acil şifalar dileriz.

Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)