Diyarbakır'da PKK Operasyonu

Diyarbakır'da güvenlik kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen terör operasyonunda 1 terörist ölü, bir terörist yaralı olarak ele geçirildi.

GÜNDEM 25.02.2017, 15:04
Diyarbakır'da PKK Operasyonu

Diyarbakır’ın Lice, Kulp, Silvan ve Hazro ilçeleri arasındaki dağlık bölgede PKK’lı teröristlerin bulunduğu istihbaratı üzerine güvenlik güçleri dün operasyon başlattı. Bugün de devam eden operasyonda silah ve mühimmatla uyuşturucu da ele geçirildi. Hürriyet'in haberine göre, Diyarbakır Valiliği açıklamada bulundu. Bölgede 24- 25 şubat günleri özel birlik operasyonu yapıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"İcra edilen operasyonda 1 bölücü terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiş, 1 terörist ise yaralı olarak yakalanmış, üzerlerinde 1 tabanca, 2 şarjör, 20 tabanca fişeği ve 1 el bombası ele geçirilmiştir. Teröristler tarafından kullanılan bir araç ile temas bölgesi çevresinde yapılan aramada 10 torba içerisinde toplam 254 kilogram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile operasyon ile ilgili adli işlemlere başlanılmış, ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuştur. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir."

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)