Diyarbakır'da Şehidin Ailesine Ev Hediye Edildi

Diyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısı sonucu şehit düşen Uzman Onbaşı Mustafa Eser'in ailesine, Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla ev hediye edildi.

GÜNDEM 01.09.2016, 16:17 01.09.2016, 16:23
Diyarbakır'da Şehidin Ailesine Ev Hediye Edildi
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Mustafa Eser'in İzmir'in Torbalı ilçesinde yaşayan ailesine, Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla ev hediye edildi.

Torbalı Belediyesinde düzenlenen törene, şehidin annesi Türkan Kalkan (45), dayısı Murat Kalkan, Kaymakam Aydın Memük, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez katıldı.

Torbalı Belediye Başkanı Görmez, törende yaptığı konuşmada, Başbakan Yıldırım'ın talimatıyla isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever iki iş adamı tarafından yaptırılan evin tapusunu şehidin ailesine teslim ettiklerini belirtti.

Görmez, ''Şehidimizin ailesinin acılarını bir nebze azaltacak olan bu girişim için Sayın Başbakanımıza ve hayırsever iki iş adamına teşekkür ediyoruz. Biz bu süreçte şehidimizin ailesinin hep yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

Şehit Mustafa Eser'in annesi Türkan Kalkan, "Oğlumun en büyük ve tek hayali gerçek oldu." dedi. Kalkan, Başbakan Yıldırım ile hayırsever iş adamlarına teşekkür etti.

Uzman Onbaşı Eser, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 24 Ağustos'ta terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısı sonucu şehit olmuştu.

Kamupersoneli.net - AA


Yorumlar (0)