Diyarbakır'daki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerine bağlı 10 kırsal mahallede 19 Martta ilan edilen sokağa çıkma yasağı sona erdi.

Diyarbakır'daki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyon nedeniyle Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerine bağlı 10 kırsal mahallede 19 Martta sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice ve Hani ilçeleri kırsalında faaliyet yürüten, aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristler ile işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, bölgede teröristlerce kullanılan sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi, malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenlendiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, operasyon düzenlenen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlanması amacıyla İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince, Lice ve Hani ilçelerine bağlı 10 kırsal mahallede 19 Mart'ta saat 20.00'den itibaren duyurulan sokağa çıkma yasağının saat 08.00 itibarıyla kaldırıldığı belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE