Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde son dakika silahlı çatışma! 6 Ölü 9 yaralı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde iki aile arasında silahlı çatışma çıktı.Son dakika olarak bildirilen silahlı çatışmada, ilk belirlemelere göre 6 kişi hayatını kaybederken 9 kişininde yaralandığı bildirildi. Olay yerine çok sayıda güvenlik güçleri sevk edildi.

GÜNDEM 21.08.2019, 13:54
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde son dakika silahlı çatışma! 6 Ölü 9 yaralı

Diyarbakır Silvan ilçesinde son dakika silahlı çatışma

Diyarbakır'ın Gökçetevek köyünde ikamet eden Enver Tekin, henüz belirlenemeyen nedenle Poyraz ailesine gelin verdiği kızı Gülşen Poyraz'ı evine getirdi. Bunun üzerine Poyraz ailesi bireyleri Gülşen'i geri almak için Enver Tekin'in evine gitti.

Burada iki aile mensupları arasında çıkan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüşürken, bu sırada Narin ailesi mensupları da Tekin ailesine destek için gitti.

Olayda, Aziz, Halise, Gökhan ve Münevver Narin ile Edip Okraş ve Süleyman Eleftoz hayatını kaybetti. Teğmen Yapıcı, Ferhat Tekin, Münevver Bağlı ile Ferhat, Felhat, Mevlüt, Cevat, Dukhan ve Mehmet Narin ise yaralandı.

Yaralılar Silvan ve Diyarbakır'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken, kavgaya karıştığı belirlenen bir şüphelinin yakalanmasına çalışılıyor.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

"Jandarma ekibi anons yapana kadar evden dışarı çıkmadık"

Olay sırasında bitişik evde bulunan Fatma Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay sırasında evde uyuduklarını, yoğun silah sesiyle uyandıklarını söyledi.

"Çocuklarım ve eşim ile sürünerek banyoya sığındık."diyen Tekin, şöyle konuştu:

"Köye gelen jandarma ekibi anons yapana kadar evden dışarı çıkmadık. Gelenleri görmedik, sadece silah sesi duyduk. Çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Dışarı çıkınca olay yerinde kan, yaralılar ve ambulanslar vardı. Olaydan önce görümcem kocasına küsüp gelmişti. Görümcemin 2 oğlu, 1 kızı var. Kocası görümcemin evine dönmesini istiyordu. Bize gece saldırdılar. Görümcem de o sırada damda uyuyordu. Ne diyeceğimi bilmiyorum."

Yorumlar (0)