Diyarbakır Lice'de 10 Mahalleye Sokak Yasağı Getirildi

Terör örgütü PKK'ya yönelik yapılması gündeme gelen operasyon sebebiyle Lice ilçesinin bazı kesimlerine sokağa çıkma yasağı getirildiği açıklandı.

GÜNDEM 05.01.2017, 08:46 05.01.2017, 08:52
Diyarbakır Lice'de 10 Mahalleye Sokak Yasağı Getirildi
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, 10 kırsal mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice ilçesi kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, bölgede teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

SOKAK YASAĞI BİLGİSİ VERİLDİ


Açıklamada, operasyon bölgesinde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ilgili yasa maddeleri gereğince Kayacık, Ortaç, Yalaza, Tepe, Arıklı, Serince, Çağdaş, Uçarı, Dibekköy ve Yolçatı mahallelerinde bugün saat 05.00'ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bilgisi verildi.

Yasak kararının, sivillerin zarar görmesini önlemek için alındığı vurgulanan açıklamada, buna riayet edilmesinin vatandaşların can ve mal güvenliği bakımından önemli olduğu ifade edildi.

Kamupersonelleri.net | AA
Yorumlar (0)