Diyarbakır Yenişehir'deki Miting Saldırısının Yıl Dönümü

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde HDP mitinginde yaşanan patlamanın yıl dönümü sebebiyle İstasyon Meydanına vatandaşlar karanfil bıraktı. Detaylar kamu haberleri merkezinde.

GÜNDEM 05.06.2016, 14:19 05.06.2016, 14:23
Diyarbakır Yenişehir'deki Miting Saldırısının Yıl Dönümü
 Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde HDP mitinginde yaşanan patlamanın yıl dönümü sebebiyle İstasyon Meydanına karanfil bırakıldı.

HDP İl Başkanlığının organize ettiği etkinlikte aralarında HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, HDP Diyarbakır milletvekilleri Nursel Aydoğan Feleknas Uca ve Sibel Yiğitalp'in de yar aldığı bir grup partili, olay yerinde toplandı.
Baluken, burada yaptığı konuşmada, saldırıda hayatını kaybedenleri saygı ve minnetle andıklarını söyledi.

Olayda hayatını kaybedenlerin Türkiye'de demokratik siyasi çözümün umudunu yaşatmak için meydana geldiğini ifade eden Baluken, "Eşitlik temelinde yeni bir yaşamın olabilirliğini bütün Türkiye ve dünya kamuoyuna göstermek için üzere meydana gelmişlerdi. Ortak gelecek yolunun parlamentoda geliştirilecek olan bir demokratik siyasi çözüm olması gerektiğinin mesajını vermek üzere meydana gelmişlerdi." dedi.
Açıklamaların ardından patlamanın yaşandığı alana karanfil bırakıldı.

5 Haziran 2015'de İstasyon Meydanında HDP mitingi sırasında meydana gelen patlamada 5 kişi hayatını kaybetmiş, 100'den fazla kişi yaralanmıştı. 

Kamupersoneli.net - AA
Yorumlar (0)