Diyarbakır'daki Terör Saldırısı Hakkında HDP'li Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce saldırı düzenlenmiş ve 7 kişi şehit olurken 10 kişi yaralanmıştı. Bu saldırıyla ilgili HDP'li Kulp Belediye Başkanı gözaltına alındı.

GÜNDEM 13.09.2019, 16:28 13.09.2019, 18:45
Diyarbakır'daki Terör Saldırısı Hakkında HDP'li Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde odun toplamaya giden vatandaşların bulunduğu araca teröristler tarafından saldırı düzenlenmişti. Saldırıda 7 kişi şehit olurken 10 kişi de yaralanmıştı.

BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Bu saldırının ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında olay yerinde patlamadan kısa süre önce belediyeye ait aracın görüldüğü bilgisi üzerine 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bu 4 kişiden HDP'li Kulp Belediye Başkanı M.F.T, düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

Bunun yanı sıra gözaltına alınan Belediye Başkanı M.F.T. ile HDP İlçe Başkanı A.K, HDP'li Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ş.A'nın emniyetteki işlemleri devam ederken bir şüphelnin de yakalanması için operasyon sürüyor.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce düzenlenen, 7 kişinin şehit olduğu, 10 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili 4 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılmış, HDP İlçe Başkanı ve Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü gözaltına alınmıştı. 

Yorumlar (0)